2014/08/23

Аналіз системи охорони здоров'я та надання медичних послуг у Вінницькій області.

Громадський центр "Форум" бере участь в проекті ГО "ПРАВО", готуючи методичні матеріали для громадських активістів та журналістів Вінницької області про права, обов'язки та доступ до медичних послуг громадян регіону.

Попередні спостереження.

ПРО БЛАГОДІЙНІ ВНЕСКИ. Незважаючи на ст.18, ст. 19 ЗУ "Про основи законодавства України про охорону здоров"я", який дозволяє лікарням залучати благодійні внески з громадян та інших юр. осіб, є маса інших нормативно-правових актів, які таку діяльність забороняють. Відтак, виникають збочення: лікарні паруються з громадськими організаціями/благодійними фондами. Лікарня підписує/чи не підписує договір з благодійним фондом/ГО, в рамках якого фонд збирає благодійні внески з громадян і нібито частку віддає лікарні, в якому вигляді і кому - не відомо. В липні цього року Управління охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА видало наказ від 10/07/2014 №870 "Про використання благодійних внесків", згідно якого медичні заклади зобов"язані публічно звітувати про залучені благодійні внески щомісяця до 25-го числа.

ПРО ПЛАТНІ ПОСЛУГИ. Кабінет міністрів України своєю Постановою  затвердив вичерпний перелік наступних платних медичних послуг, що надаються бюджетними установами: косметологічна допомога, стоматологія, лікування безпліддя, анонімне обстеження та лікування хворих, заражених хворобами, що передаються статевим шляхом, масаж, штучне переривання вагітності, корекція зору за допомогою лінз та окулярів, тощо. Цей перелік має бути доступний пацієнтам в кожній лікарні.

ПРО ГРОШІ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ"Я В УКРАЇНІ. ВООЗ порахувала, що держава має виділяти хоча б 4-5% ВВП на охорону здоров"я (Швеція виділяє 7-9%). Наша держава протягом 11 років виділяла в середньому 2.9-3.7% ВВП. І справа не економіці України, а в прийнятті рішень Верховною Радою, яка усіма скликаннями тримала фінансування галузі настільки низьким, що вона просто не могла нормально функціонувати. Мова про корупцію на всіх рівнях не йде.

ПРО ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ. З даними в нашій області все складно. З усіх існуючих баз медичних закладів нема жодної, де б заклад називався повністю, а не по-свійськи скорочено, адже бази складались відповідними службовцями. Так не те що аналізувати, управляти закладами складно.


ПРО ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ ПРО МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ. Доступ до інформації про медичні заклади обмежений - тільки базова інформація про те, як називаються і де знаходяться. З усіх існуючих веб-сайтів вразив Вінницький міський лікувально-діагностичний центр, що є комунальним підприємством. Вразив тим, що має прайс-лист онлайн(!). Можна зареєструватись до лікаря онлайн (!), але імен лікарів нема (!). Але цей центр є скоріше підприємством, яке заробляє на утримання себе, тому що тут коштує великих грошей те, що в інших міських лікарнях можна зробити за символічну платню (благодійний внесок). Цікаво тільки, де місто Вінниця взяло стільки грошей на такий заклад і чи справді він себе утримує?


Немає коментарів:

Дописати коментар